Jak jsem se dostala ke gothic subkultuře

6. prosince 2012 v 17:42 | Kirma |  Kirma Lee - Články týkající se subkultur
Nechala jsem se inspirovat Morticií a řekla jsem si, že bych také mohla napsat článek o tom, jak jsem se vůbec seznámila s gothic subkulturou a proč jsem se o ni začala zajímat.


Můžu na rovinu přiznat, že o gothic subkultuře jsem se pořádně dozvěděla až v mých šestnácti, tedy před rokem. Začala jsem jako mall-goth, tedy pozérka, nevědící o gothic vůbec nic. Tehdy jsem si myslela, že gothic jsou o Evanescence, Within Temptation, černé a červené barvě, o temném líčení.. a také jsem se s tím odhodlala podělit na mém blogu. Ten článek zněl tak nechutně pozérsky, že když jsem si ho po roce přečetla, chtěla jsem si dát facku a smazala to. Ještě chci dodat, že mi tento článek okomentovala Chloë Noir a od té doby vše začalo.

Asi několik měsíců po tom, jsem o gothic subkulturu ani nezavadila. Zapomněla jsem na to, že něco takového vůbec existuje. Až jednou, když jsem brouzdala po netu, jsem narazila na blog o gothic, který se zabýval problematikou pozérů. To mne zaujalo a blog jsem si pročetla. Okamžitě mě napadlo, jak jsem si vůbec mohla myslet, že gothic rozumím, když zde psali něco jiného. Jak jsem si tak pročítala víc a víc článků a vyhledávala odkazy na další blogy, které o gothic psali (samozřejmě v tom pravdivém slova smyslu), donutilo mě to přemýšlet, že na té gothic subkultuře něco bude. Vyhledala jsem si songy The Sisters of Mercy a jak se říká: už to jelo. Na nich jsem začínala. TSoM se mi neskutečně zalíbili, jejich zvuk, jejich texty... Poté jsem se čirou náhodou dostala k rakouským L´ame Immortelle, kteří mě též uchvátili svou hudbou, zvučností. Ale obrovský zlom přišel až se skupinami XIII. Století a Sopor Aeternus&The Ensemble of Shadows. Ti "způsobili", že jsem pronikla do gothic subkultury naplno. Postupem času jsem samozřejmě narážela na podobné gothic a goth-friendly žánry a skupiny, ale tihle pro mě byli nejstěženější. Změnili mi pohled na hudbu a samozřejmě jsem díky nim zjistila, o čem gothic subkultura ve skutečnosti je.

Mými oblíbenými žánry byli (a pořád jsou) gothic rock, dark wave, batcave. Samozřejmě je jich mnohem více, jsou ještě nějaké "doplňkové", které poslouchám okrajově, ale tyhle bych vystihla nejvíce. Samozřejmě, abych nežvatlala jen o hudbě-začala jsem psát na svůj blog pravdivé články o gothic subkultuře, snažím se bourat mýty, přesvědčovat pozéry (i když si neustále myslí svoje), připojila jsem se i k tomuto klubu, abych šířila pravdu o gothic... jelikož sama jsem si zažila, co to znamená být pozérka. Stydím se za to a nebýt internetu a lidí, co tématu gothic rozumí, nejspíše bych zůstala u stejného názoru, jako před rokem...

A zde je přehlídka songů, které jsem u svých oblíbených interpretů slyšela jako první:

The Sisters of Mercy - More

Sopor Aeternus - Dead Souls

L´ame Immortelle - Phönix
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Awaran Awaran | Web | 6. prosince 2012 v 18:06 | Reagovat

Já si myslím, že nejsi jediná, kdo začal nejdřív ve směru pozérském :D Někteří jsou natolik "inteligentní", že si myslí, že pozéry nejsou a že pravdu mají oni a prostě dál pokračují v té své trapné cestě..viz. jedna spolužačka :D Jinak krásný článek ;)

2 Effy Effy | E-mail | Web | 7. prosince 2012 v 16:32 | Reagovat

Já jsem se k tomu dostala postupně :D Dokonce jsem před goth vyzkoušela i hiphop, což pravda, vydrželo mi asi měsíc. Pak jsem se dostala k rocku, díky problémům ve třídě jsem se začala chovat trochu jako emo. Což mi nesedělo stejně tak jako každý z předešlých stylů a nahrnula se zpět k rocku, kde jsem objevila goth rock, poté post punk a další.
Sama jsem se k Goth stylu dostala ve 14, i když naplno jsem s ním začala až v o rok později, v 15.
A neboj, já znám mnoho pozérů co si nenechají nic vysvětlit, každý jím jistě někdy byl ;).

3 Abigail Abigail | Web | 16. prosince 2012 v 0:39 | Reagovat

já jsem gothic obdivovala už jako desetiletá :-) k nám na základku  chodila jedna holka vyznávající gothic a já jsem její styl strašně obdivovala. Všichni si o mě mysleli, že jsem divná. "Jak se mi něco takového může líbit?" mysleli si nejspíš.
A pak jsem se ke gothic začala postupně dostávat i já. Ale to je stráášně dlouhý příběh [:tired:] :-D  :-D  :-D

4 Kirma Lee Kirma Lee | 25. prosince 2012 v 17:00 | Reagovat

[1]: Děkuji ^^
Ano, možná hodně lidí bylo dřív pozéry a až potom později narazili na pravdu, ale  bohužel si to někdy někdo nepřipustí k srdci a potom je to horší no.. ale co se dá dělat :)

[2]: Také jsem se k tomu dostávala postupně, a přiznám se, otevřeně, že jsem jako malá poslouchala pop a trochu i rock, ale neměla jsem vůbec ponětí, o co jde, prostě mě to nezajímalo :D

[3]: Upřímně, v deseti letech jsem ještě byla ráda, že jsem byla ráda :D Lítala jsem venku, nějaké styly mě nezajímaly a poslouchala jsem to, co bylo momentálně v rádiu :D Ale mohl by být zajímavý ten tvůj dlooouhý příběh ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama