Akademie Floristického Designu 2012 – Hudba (Nightwish)

30. září 2012 v 12:33 | (Amarnanthes Lví Srdce) Effy |  Vaše tvorba
Nezalekněte se dlouhého nadpisu. Měl být ještě o něco delší, ale není to až tak důležité.
Hned v prvním ročníku střední školy se mi podařilo uspět a jako jedna z 22 žáků z celé školy tvořit svůj nápad na akademii.
Začínalo se vybíráním interpreta, na kterého budeme ročníkovou práci vytvářet. O interpreta šlo jen proto, že téma bylo "Hudba a Floristický design". Tak jsem přemýšlela a první co mě napadlo byli Nightwish. Samozřejmě ještě s Tarjou, od doby co vzali Anette, už to Nightwish nejsou.
Interpreta jsem měla vybraného a začala jsem kreslit návrhy. Ze začátku to šlo opravdu ztuha.
Nakonec jsme ještě dostali jinou vedoucí učitelku a té se líbil zase jiný návrh a tak jsem rozkreslovala další. Nakonec jsem to ze sebe nějak vycucala a návrh byl na papíře.
Čekalo mě vytváření modelu a psaní všeho možného z každého předmětu do sešitu. Samozřejmě bych to nebyla já, když bych to nedělala na poslední chvíli. Další den jsem to táhla do školy.
Tuším že ten den hned proběhlo výběrové řízení. Když jsem další den přišla do školy a spolužačky mi oznámily, že mě vybrali, nejdříve jsem jim nevěřila. Pak jsem se tam šla podívat a jediné co se stalo, že se mi udělalo špatně. Nakonec mi trochu pomohla horká čokoláda a nakonec jsem šla dělat to, co jsem v hodině musela.

Konec konců došlo na tvoření akademie. Opět jsem to dělala na poslední chvíli. Dlouhá domluva se školníkem a pak do práce. Kostru mi vytvořil a já pokračovala. Pletivo, kašírování, barvení. Nějak jsem to zvládla za pomocí Katie a Helči. Vystřídaly se a za 4 dny jsem tohle měla. Došlo na zavěšení. K tomu jsem nakonec potřebovala ještě další konstrukci a tak přišlo další natírání.
Přivezli květiny a začalo se seřezávat. Všechny jsme je vypichovaly až ráno dne začátku výstavy. Tolik strachu že bych to nestihla a nakonec se to povedlo. Stihla jsem to jako první a šla jsem spolužačku doprovodit k MHDčku. Pak jsem se vrátila do školy a čekala. Občas jsem z nervozity kontrolovala, jestli mám vše hotové a vše dobře drží. Drželo.
Pak přišla doba, kdy se uklízelo. Musela jsem si pod výtvorem zamést. Pak jsem opravdu jen čekala na zahájení výstavy.

Dočkala jsem se. Přijela mamča, babička, teta, strejda a bratránek se sestřenkou (2 roky, zatancovala si na podiu před školou kde jedna studentka zpívala :D) a všem jsem výtvor ukázala. Pak přišlo i vyhlášení. Medaile a diplom za účast. Pak také kufr na nářadí(naplnit ho nůžkami a nožíky na kytky :D). Pak jsem mohla jet konečně domů!
No a když jsem to tu tak okecala, mohla bych vám ročníkovou práci i ukázat.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama